m2

YENİLİKÇİ YÖNLER

Çevre Dostu Tasarım

İç ve dış mekan aydınlatmaları seçimi LED ağırlıklı olup;
Harcadıkları enerjinin % 99’unu ışığa çeviren LED’ler, standart ampullere oranla çok daha az enerji tüketmektedirler.
İçeriğinde cıva barındırmaması nedeniyle sağlık ve çevre dostu olup ayrıca geri dönüştürülebilir üretimlerdir.
Isı izolasyonu sayesinde daire içerisinde optimum bir ısı sağlanacak ve bu sayede enerji tüketimi düşecektir.

Projede kullanılacak ısı cam konforla kış aylarında ısı kaybı normal cama göre % 50 azalırken yaz aylarında güneş ısısı girişi % 40 azalıyor. Standart çift camlara kıyasla, ısı cam konfor için yapılacak ek harcama ısıtma ve soğutma masraflarından sağlanan tasarruf ile daire sahibine yaklaşık 2 yılda geri dönüyor.

Yerden Isıtma

Dairelerde her odada standart sabit paneli olmak üzere yerden ısıtma bulunmaktadır. Bilindiği gibi ısı bütün döşeme sahasından yayılmakta ve oda içinde homojen bir ısı dağılımı sağlanarak en uygun ve ekonomik ısınmayı temin etmektedir.

Otomasyon

Ev içinde kullanılan birçok kumandanın karmaşası yerine görsel ekranlı bir kumanda ile tüm cihazları kontrol etme rahatlığı akıllı ev teknolojileri için artık bir standart. Klima, yerden ısıtma, panjur, iç mekan aydınlatma kontrolleri için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Sessiz Alan

250 m2’lik bir alan üzerine, toplu yaşam alanlarında kalabalığın ve sıcağın bunalttığı her an, suyun dinlendirici etkisi ile özel seçilmiş gölgeli peyzaj ağaçlarının altında ferahlayabileceğiniz natürel ve dingin bir kaçış noktası tasarlanmıştır.

Dinlenme alanında meditasyon etkisi yaratan su sesi, peyzajın ve doğanın güzelliği eşliğinde komşularınızla yeni dostluklar kurabilir, konuklarınızı burada ağırlayabilirsiniz. Ayrıca bu sessiz alan, yoga pilates gibi spor aktiviteleri için de ideal bir noktadır.

Q EGE Sahil Kafe

Siteye yaklaşık 100 m mesafede yer alacak sahil kafesi misafirlerine plaj atmosferinde en üst seviyede hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır.

5 yıldızlı otellerin sahil tesislerini aratmayacak kafede tatilinizin keyfini çıkartırken, hijyen ortamında hazırlanan yiyecek ve içecekleri keyifle tadabilirsiniz.

Plaj ortamına uygun aperatif yiyecek ve içecek servisinin olacağı sahil kafeden yararlanabilirsiniz.

Sahil kafede hijyenik ve dayanımlı malzemeler ile tasarlanan tuvaletli soyunma mekanları, duş alanları, şemsiye altı şezlonglar, gölgelendirilmiş yemek ve dinlenme bölümleri olacaktır.

Q EGE Restoran, Buluşma Noktası

Altınova’ da bir ilk daha…

Site içerisinde yer alan ve kullanıcıların beklentilerini karşılayabilecek Q Ege Restoran’da Türk ve dünya mutfaklarından seçilen lezzetleri, büyüleyici atmosfer ve özenli sunum ile tadabilirsiniz.

Restoran olmasının dışında içinde bulunan oyun odaları, tuvaletli soyunma alanları, iç ve dış mekan oturma bölümleri geçireceğiniz vaktin kaliteli olmasını sağlayan diğer unsurlardır.

Kapalı ve açık teras alanlarında, aileniz ve dostlarınızla gece, gündüz hoşça vakit geçirebileceğiniz bir buluşma noktası Q Ege Restoran…

m1