m2

PROJE BİLGİLERİ

Genel bakış

Q Garden ve Q Spa Resort projeleri ile International Properties Awards’da “ Highly Commended Apartment Turkey 2011” ve “ Highly Commended Leisure Development Turkey 2013-2014 “ ödüllerini kazanan Botam Yapı Grubu Akdeniz’den sonra Ege’de yeni bir projeye başlıyor.

Botam Yapı Grubu Q Ege projesi ile yüksek beklentilere hitap eden, tasarım ve yaratıcılık odaklı, fonksiyonel, enerji ihtiyacını kendi karşılayan mekanlar üretip, günlük stres ve sorunlardan arındırılmış bir yaşam stili sunuyor.


Q EGE Konsept

Q Ege tecrübeye dayalı detay çözümlemeleri ile yüksek standartta tasarlanan 76 adet 2+1 daireden oluşmaktadır.

Proje bölgede güneş panelleri ile elektrik enerjisi üretme anlamında bir ilki gerçekleştirecek olup; yaklaşık daire başına yıllık 2000 kW enerji verilebilecektir. Ayrıca genel kullanım alanları için gerekli elektrik enerjisi yine güneş panellerinden alınacaktır.

Binalar 2 kat olarak planlanmıştır. Projede alt katlarda bile panoramik görüntünün alınabileceği şekilde kot düzenlemesi yapılarak, muhteşem peyzajın, sahil ve sosyal alanların görülebilmesine imkân yaratılmıştır.Isı izolasyonu sayesinde daire içerisinde optimum bir ısı sağlanacak ve bu sayede enerji tüketimi düşecektir.

Projede kullanılacak ısı cam konforla kış aylarında ısı kaybı normal cama göre % 50 azalırken yaz aylarında güneş ısısı girişi % 40 azalıyor. Standart çift camlara kıyasla, ısı cam konfor için yapılacak ek harcama ısıtma ve soğutma masraflarından sağlanan tasarruf ile daire sahibine yaklaşık 2 yılda geri dönmektedir.

Dairelerin akıllı ev konseptinde olup internet aracılığıyla uzaktan otomasyon imkânı bulunmaktadır. Ayrıca, her blokta bulunan barbekü alanları, restoran, sahil kafesi, ozonlu havuz dezenfeksiyon sistemi, özel seashore paspalum çim uygulaması, sessiz alan düzenlemesi, yerden ısıtma sistemi, otomatik panjur, jeneratör projemizi farklı kılan artılardan bazılarıdır.

Vaziyet Planı

Toplamda 76 adet 2+1 konut bulunan projemiz, 5 ayrı bloktan oluşmaktadır. Her daire uygun kotlama, planlama ve peyzaj düzenlemesiyle panoramik site ve deniz görüntüsünü alabilecek şekilde tasarlanmıştır.

m1